Lomtalanítás

A lomtalanítás és a hulladék összegyűjtése, szállítása, hasznosítása és ártalmatlanítása, ideértve az ilyen műveletek felügyeletét és az ártalmatlanító helyek utógondozását, beleértve a kereskedőként vagy közvetítőként végrehajtott intézkedéseket.
A Hulladék bármely kémiai, biológiai vagy nukleáris eredetű anyagot jelent. A hulladékot kizárólag emberi tevékenység okozza. Hagyományos módon nem használható tovább, és új kezelési és feldolgozási módszereket igényel. Gázos, folyékony és szilárd hulladékokra osztható. Hulladékokat két kategóriába soroljuk: veszélyes és nem veszélyes. Cégünk a lomtalanítás folyamán veszélyes hulladék elszállítását nem vállalja.

Hulladék ártalmatlanítása

A hulladékártalmatlanítás módjának megválasztásának előfeltétele a hulladék kémiai elemzése. A kémiai elemzéseket az ilyen típusú elemzésekre szakosodott laboratóriumok végzik. Az ilyen típusú elemzésekre szakosodott laboratóriumnak a Horvát Akkreditációs Ügynökség engedélyével kell rendelkeznie. Az ilyen laboratóriumok laboratóriumok közötti vizsgálatokat végeznek a pontosság és a pontosság megállapítása érdekében. Maga az akkreditációs folyamat pontosságot, pontosságot és integritást igényel a munkában, és ki kell zárnia a preferenciális bánásmódot.

lomtalanítás

A hulladékgazdálkodás olyan tevékenységek, döntések és intézkedések összessége, amelyek a következőkre irányulnak

– hulladék keletkezésének megelőzése, csökkentve a hulladék mennyiségét és / vagy annak káros hatását a környezetre,
– gyűjtés, szállítás, fuvarozás, lomtalanítás, újrahasznosítás, ártalmatlanítás, valamint egyéb hulladékkal kapcsolatos tevékenységek.

A hulladékgazdálkodást úgy kell végrehajtani, hogy az ne veszélyeztesse az emberi egészséget, és kerülje a környezetre káros eljárások és / vagy módszerek alkalmazását, és különösen az alábbiak elkerülését:

– A tenger, a vizek, a talaj és a levegő szennyezésének kockázata,
– Zaj,
– Kellemetlen szagok kibocsátása,
– A növény- és állatvilág veszélyeztetése,
– Kulturális és történelmi, esztétikai térségek káros hatása és természeti értékek,
– Robbanás vagy tűz.

A hulladékgazdálkodás céljai a következők

– a hulladék keletkezésének elkerülése és csökkentése, valamint a hulladék veszélyes tulajdonságainak csökkentése, gyakori lomtalanítás, különösen:
– a kevesebb természeti erőforrást használó tiszta technológiák kifejlesztésével,
– a műszaki fejlődéssel és azoknak a termékeknek az előmozdításával, amelyek nem járulnak hozzá, vagy a lehető legkevesebb mértékben járulnak hozzá a hulladék mennyiségének növekedéséhez. a hulladék káros hatásai és a szennyezés veszélye,
– megfelelő módszerek kidolgozása a hasznosításra szánt hulladékokban található veszélyes anyagok ártalmatlanítására,

Kategóriák: Blog